Досега речните круизи бяха разработвани предимно за международния пазар и

...
 Досега речните круизи бяха разработвани предимно за международния пазар и
Коментари Харесай

Повече лукс плава по реките на Европа

 Досега речните круизи бяха разработвани най-вече за интернационалния пазар и най-много за американски клиенти. Сега обаче уредниците на пътувания по реки в Европа обръщат взор към немските туристи и по-млади целеви групи.
Компаниите, предлагащи речни круизи, интензивно модернизират флотилиите си, които от дълго време бяха поостарели. Най-накрая и по-млади хора могат да се впуснат в разтоварващи плавания измежду природата и градовете по Дунав, Рейн и Мозел или даже по Волга, показва Българска телеграфна агенция.

Само през 2019 година в ескплоатация би трябвало да влязат двадесетина нови кораба, а множеството от тях са предопределени най-вече за интернационалния пазар. Американците, които могат да си го разрешат, на драго сърце откриват Европа на първокласни речни плавания. Пет нови кораба, издигнати за фирмите Phoenix, Arosa, Croisi Europe и Amadeus, са предопределени за немски клиенти и за по-високия ценови сегмент.

Нови дестинации, концепции за развлечения на борда и съвременни кораби тласкат напред бранша.

„ Гостите стават по-взискателни ", декларира Гуидо Лаукамп, началник на Nicko Cruises.

Търсят се просторни кабини, кулинарни удоволствия, развлечения на борда и атрактивни екскурзионни стратегии. Все по-малко туристи се задоволяват с кабини с микроскопични прозорчета и кревати под водната линия.

Приходите и броят на гостите нарастват

Европа води с огромна преднина като най-важния пазар за речни круизи. „ Тримата огромни “ на немския пазар са фирмите Phoenix, Arosa и Nicko Cruises. Години наред браншът плаваше в насрещни води, търсенето оставаше под упованията, а яростна битка в цените докара до огромни загуби. През 2015 година Nicko даже разгласи банкрут. Собствениците на туристически бюра също изгубиха доста пари и до през днешния ден водят разногласия за компенсации.

Успешно ново начало за Nicko

Компанията с централа в Щутгарт със своите 100-тина чиновници въпреки всичко съумя да реализира удивително завръщане. Шефът й Гуидо Лаукамп съумя да стартира на чисто, залагайки на поддръжката на новите португалски притежатели и 25-годишния опит на екипа в Щутгарт. Бившият началник на европейското поделение на Viking и управител в McKinsey се възползва от шанса.

Търсят се нови дестинации като португалската река Дуеро, а корабите се модернизират, разкрасявани да вземем за пример с френски балкони и състарена керамика.

Новият петзвезден флагман „ Nicko Vision “ от 2019 година към този момент плава по Дунав и не може да се оплаче от липса на търсене на резервации.

Новият азбучник на речните круизи за 2019 година съдържа съвсем рекордните 340 страници, предлага 634 пътувания в 22 страни и флотилия от 28 кораба, плаващи по 27 водни басейна, в това число реките Яндзъ, Меконг, Волга и Нил.

Хората, които резервират речни круизи, постоянно избират уюта и желаят през свободното си време да преглеждат пейзажи, набирайки прекарвания от нова вероятност. За разлика от плаванията в намерено море, при тези пътувания брегът в никакъв случай не се губи от взор. Акостира се в градове, до чиито центрове нормално може да се стигне пешком, да се наеме колело или туристите да се включат в тематични излети. Поради това на борда на множеството кораби пътуващите на възраст над 65 години се усещат като вкъщи.

Arosa се прицелва към по-младите

Компанията за речни пътувания Arosa има мощното предпочитание да промени това. Фирмата с централа в Рощок, за която работят 750 чиновници и има 11 кораба, от години поставя старания да притегли по-млади клиенти и е заела актрисата Ивон Кетърфийлд като рекламно лице. В каталозите си Arosa даже показва речните круизи като „ пътешествия измежду природата и градовете “. Деца до 15 години пътуват гратис със фамилиите. Непринуденият разкош на борда, обширните СПА зони, гурме бюфетът вечер и спирките за пренощуване в градове, изпълнени със забележителности, са примамките, с които Arosa се пробва да изпревари конкуренцията.

Phoenix строи нови кораби

Phoenix Reisen от Бон също залага на растежа. Още през 1993 година рейнската компания стартира да предлага плавания по Нил и в Европа. Междувременно флотилията й набъбна до над 40 кораба, като изключително новите параходи се радват на огромен триумф измежду клиентите. През 2018 година корабът „ Alena “ стартира да плава по Рейн, Майн и Дунав, а година по-рано в употреба влезе близнакът му „ Asara “. Съдовете са за по 190 пасажери, а френските балкони на горните палуби отварят кабините към речната гледка.

(БТА)
По публикацията работиха: Екип на Investor.bg , редактор Елена Илиева
Източник: klassa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР